Kanárské ostrovy

Výlety

Výlety na Kanárských ostrovech se přímo nabízí. Na rozdíl například od Kapverd jsou totiž Kanárské ostrovy velmi členité a zajímavé pro prozkoumávání. K objevování a výletům bych z osobní zkušenosti doporučil půjčení auta – budete tak mobilní a nebudete závislí na skupince nebo řidiči a programu.

Jako nejlepší místa k výletům bych doporučil například poušť a duny v Maspalomas (najdete zde i maják). Vnitrozemí ostrov Gran Canaria (celý ostrov jde projet napříč vysokými horami s krásným výhledem na celý ostrov).  Vydat se můžete také na návštěvu do hlavního města Las Palmas, kde je pěkná pěší promenáda.

Z dalších ostrovů lze k celodenním výletům doporučit například vulkán El Teide na ostrově Tenerife, národní park Timanfaya na ostrově Lanzarote. Jako celodenní zábava určitě poslouží i aquapark Siam nebo Loro Parque. Aquapark Aqualava se nachází na ostrově Lanzarote a patří k průměrně hodnoceným aktivitám na Kanárech.

Pláže jako výletní místo jsou kategorie sama o sobě a článek o těch nejlepších plážích na Kanárských ostrovech najdete zvlášť.

Výlety od cestovních kanceláří

Pokud nechcete řešit autopůjčovny a nebo máte raději zázemí autobusu můžete si objednat výlet přímo od pořádající CK. Ty mají v drtivé většině případů delegáta na každém hotelu, který tyto služby zajišťuje. Ceny bývají samozřejmě vyšší než při realizaci po vlastní ose nicméně máte garanci, že se o Vás postarají. Pokud si navíc koupíte jeden vybraný zájezd za týden vyjde to naopak levněji než při půjčení auta.

Zvolit si můžete od různých plaveb na další ostrovy nebo rybaření. V nabídkách bývají často i jízdy do různých parků či na vzdálenější pláže.

Jaká je Vaše osobní zkušenost s výlety na Kanárských ostrovech? Neváhejte zanechat své poznatky v diskusi pod článkem. Pomůžete tak ostatním cestovatelům. Děkuji


Výlety
5, 1
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy