Kanárské ostrovy

Teplota moře

Kdy je teplota moře na Kanárských ostrovech nejvyšší v roce? Obecně Vás pravděpodobně zajímá v jakých měsících je teplota vody oceánu vhodná ke koupání. Podíváme se na moře měsíc po měsíci nicméně pro nejrychlejší info doporučuji pohled na grafické znázornění měsíčních průměrných teplot viz níže na obrázku.

Základní informace

  • nejvyšší teplota moře: září až říjen průměrně 23 °C
  • doporučená doba ke koupání: květen až prosinec
  • pro otužilce pak celoročně
  • nejchladnější moře: únor

Teplota moře v zimě

Ta je z hlediska dlouhodobého průměru velmi příjemná, jelikož celoroční průměr je skvělých 20 °C – 21 °C. To ve svém konečném důsledku umožní koupání třeba i během zimy. A to nasvědčuje tomu, že je Kanárské ostrovy teplota moře velmi vysoká, což je jednám z hlavních důvodů oblíbenosti této destinace.

Teplota moře v březnu až červnu

Kanárské ostrovy jsou obklopeny poměrně hlubokým oceánem

Kanárské ostrovy jsou obklopeny poměrně hlubokým oceánem

Pokud bychom měli být konkrétní, tak nejchladnější je voda u pobřeží všech Kanárských ostrovů v březnu, kdy je pod dvaceti stupni, a to na konkrétních hodnotách 19,3 °C v průměru.

Další měsíce již začíná stoupat. V dubnu a květnu je to sice stále ještě nepatrně, ale v červnu již dosáhne nad celoroční průměr, kdy má teplotu 21,2 °C.

Maximální teploty oceánu= září

Následuje další a další ohřívání, které však paradoxně nevyvrcholí v srpnu, ale až o měsíc později, kdy je moře respektive oceán u Kanárských ostrovů nejteplejší z celého roku. Samotný průměr teploty v tomto měsíci totiž dosahuje velmi příjemné hodnoty (díky saharskému podnebí), a to 23,7 °C.

Zajímavostí je, že podobně vysokou teplotu moře lze čekat také v následujícím měsíci, a to v říjnu. V něm je Kanárské ostrovy teplota moře o jednu desetinu menší, tedy 23,6° C. Následně už ale začíná nevyhnutelný pokles.

Průměrné teploty moře

  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Minimální teploty vody [°C] 16 14 16 17 17 18 18 19 20 20 18 17
Teplota moře [°C] 19 18 18 18 20 21 22 23 23 23 21 19

Teplota vody v listopadu

V listopadu tak teplota dosahuje 22,3 stupně, a v prosinci ještě těsně pod 21 °C. Podobné tempo poklesů samozřejmě vodu čeká i v další měsíce, a to až na zmiňovanou hodnotu, která čeká návštěvníky v březnu. A jak bylo zmíněno, od té doby Kanárské ostrovy teplota moře začne opět stoupat.

Celoročně teplé moře

Uvedené hodnoty tak jasně směřují hlavně k tomu, že jasně ukazují, jak je teplota moře oproti jiným destinacím příznivá, a že Kanárské ostrovy mohou skutečně nabídnout ideální podmínky pro dovolenou doslova po celý rok.

Tedy z hlediska toho, kdy je možné se koupat v moři a z hlediska skvělého počasí.

Aktuální teploty

Ze zkušenosti plyne, že hodnoty teploty moře kopírují teplotu samotného vzduchu a jsou 3 °C až 5 °C nižší. Proto se můžete inspirovat touto týdenní aktuální předpovědí.

 

Měsíční teploty moře v grafu

Teplota moře Kanárské ostrovy


Teplota moře
3.7, 32
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy