Kanárské ostrovy

Výlety na Tenerife

Náš výlet na ostrov Tenerife započal minulý rok a z vlastní zkušenosti mohu tento největší ostrov Kanárských ostrovů vřele doporučit. Na ostrově Tenerife jsme strávili 10 dní se zájezdem s All Inclusive a odletem na poslední chvíli.

Co stojí za návštěvu na Tenerife?

Doporučujeme navštívit oblíbený národní park Teide se stejnojmennou sopkou na severním okraji  16 kilometrového kráteru Las Canadas. Sopka naposledy vybuchla v r. 1798, ale pobýt v této pustině je zážitek.

Panoramatický maják Faro de Anaga

Panoramatický maják Faro de Anaga

Pusto není v okolí lanovky, která za 26 EUR (není třeba přijmout VIP vstupenku, jež za 51 EUR nenabízí krom komentáře průvodce nic moc navíc) každého vyveze za 8 min. do výšky 3500 m.n.m. a až na vrchol se můžete vydat jen se zvláštním povolením. Kvůli oblačnosti, jež se drží v rozpětí 1500-1800 m.nm., jsme ten den neviděli na pobřeží, jen špičku dalšího z Kanárských ostrovů – Fuerteventuru.

Pohořím Ananga k majáku Faro

Jiným typem krajiny je pohoří Ananga (před jízdou nezapomeňte doplnit benzín, po cestě nejsou žádné čerpací stanice) s hustými lesy, rozeklanými údolími, množstvím serpentin a strmými skalními stěnami. Na trek z vesničky Chamorga se určitě vydejte dopoledne a v pevných sportovních botách.

Pěšina k majáku Faro de Anaga by měla podle tabulky být 3.7 km dlouhá (zpáteční cesta je uváděna v hodinách jako dvouhodinovka). Je to zážitek. Zakončit zpátky kávou v místním obchůdku za něco málo přes 1 EUR je téměř povinné (kobližka byla tvrdší, ale místní). Cestou pohořím jsme potkávali spoustu cyklistů, milovníků „stoupání“.

Tropický komplex plný papoušků, goril a delfínů

Podmořský svět na Tenerife

Podmořský svět na Tenerife

Ve městě Puerto de la Cruz je oblíbeným cílem celodenních výletů tropický komplex Loro Parque (vstupné je za 34 EUR, 8.30 – 17h., kam se sice dostanete i bezplatným vláčkem, ale procházka je příjemnější a trvá jen o pár minut déle. Stejnojmenný fond se zaměřuje nejen na záchranu papoušků, ale také kosatek a delfínů.

V průběhu celého dne jsou opakovaná představení lachtanů, delfínů, kosatek a papoušků. Nejedná se o informačně bohatý zážitek, ale krásnou podívanou na exotická zvířata. Gorily tu nežijí v rodinné tlupě, ale jde o samce, kteří se tu teprve připravují na soužití v cílových skupinách.

My jsme viděli jen to, že jejich příprava spočívala v téměř celodenním sedu zády k návštěvníkům. Ale výběh měli krásný. Prošli jsme i skleněným tunelem se žraloky nad hlavou.


Výlety na Tenerife
4.3, 6
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy