Kanárské ostrovy

Tenerife mapa

Mapa ostrova Tenerife dostatečně naznačuje co můžete od ostrova očekávat. Extrémně vysoké vnitrozemí s bujnou vegetací kolem dokola. Podařilo se mi na internetu nalézt velmi podrobnou mapu včetně detailního popisu i těch nejmenších vesniček a silnic.

Charakter ostrova

Celému ostrovu vévodí nejvyšší hora celého Španělska Pico de Teide 3.720 metrů, který je obklopen stejnojmenným národním parkem. Právě vulkány a desítky kilometrů velké krátery lákají na Tenerife každoročně stovky tisíc turistů. Nejedná se totiž pouze o plážovou a koupací destinaci, kromě moře si zde užijete i překrásné scenérie, turistiku a zajímavou faunu i floru.

Ke stažení

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů a se svou polohou ve východní části souostroví není tak větrný jako Lanzarote a Fuerteventura. To pokládám za velkou výhodu neboť Vás nebude otravovat při opalování na plážích neustálý písek všude kolem Vás.

Současně je třeba si uvědomit, že na tomto ostrově se radikálně liší teploty v severní a jižní části. Na srážky bohatý sever je spíše chladnější a úrodnější je v kontrastu s horkým, suchým až pouštním jihem ostrova. Dle Vašich preferencí si tedy zjistěte polohu hotelu.

Mapa online


Tenerife mapa
5, 2
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy