Kanárské ostrovy

Dovolená pro seniory 55+

Tenerife je tím pravým tipem k návštěvě po celý rok i pro starší nebo méně pohyblivé. Patří totiž k ostrovům tzv. věčného jara a navíc je díky službám na obou letištích, v letadle i v ubytovacích zařízeních dostupné pro seniory i invalidní cestovatele. Na ostrově můžeme osobně potvrdit zvláště výbornou vybavenost a bezbariérovost ve městě Puerto de la Cruz (kde jsme v září strávili dovolenou).

Přípravy na čtyřhodinový let

Ve spolupráci s lékařem je nutné se preventivně připravit především na to, že let trvá více než 4 hodiny. Další čas zabere cesta do Puerta, ale ta už je příjemným rozptýlením, neboť vede z velké části podél moře-oceánu. Ve městě je možné si vybrat z velkého množství hotelů, pohyb zvláště po nábřeží je i pro vozíčkáře skutečně bezbariérový.

Puerto de la Cruz nabízí možnost vyhnout se vlnám a zároveň si zaplavat v mořské vodě. Je tu totiž soustava umělých jezírek-bazénů Lago Martianez za 5.50 EUR, kde můžete strávit celý den – částečně přístupné na vozíku, do vody vstup po schůdcích se zábradlí. Bez vln je i koupání-plavání na opačné straně ostrova na pláži Teresitas vzhledem k tamější umělé hrázi a příjemné je i že na tamější pláži lemované palmami je zlatavý písek navezený ze Sahary.

TOP nejkrásnější ZOO na světě!

Další zábavou přizpůsobenou všem generacím je Loro Park – podle cestovatelského serveru TripAdvisor je druhou nejkrásnější zoo na světě. Za 37 EUR se můžete projít nebo projet celým parkem, naplánovat si trasu, abyste stihli všechna vystoupení delfínů, kosatek, lachtanů nebo papoušků a obdivovat i místní floru.

Další výlet – neuvěřitelně dostupný patří také k exotickým. Na Tenerife je totiž zároveň nejvyšší hora Španělska – sopka Pico del Teide (3 718 m.n.m).  Výjezd na horu z města trvá v závislosti na kvalitě vozidla bezproblémový, vzdálený jen cca 35 km.

Klima vhodné pro starší ročníky

Za zmínku stojí povšimnout si změny klimatu, kdy i v případě oblačnosti nad městem vyjedete do nadmořské výšky zhruba tisíc metrů, mraky projedete a kolem 1 500 m.n.m. se vynoříte v borovicovém lese na zářícím slunci. Prstenec oblačnosti se totiž logicky drží jen v určité výšce. Dojet se dá až k lanovce, ale právě cesta lanovkou znamená poměrně výrazné převýšení za krátký časový úsek (8 min.) a může znamenat například dýchací obtíže i pro osoby zcela zdravé. Celý výlet je však s tímto obezřetným přístupem pro seniory výborným zážitkem.

Zájezdy vhodné pro seniory

Při dalším zájmu o konkrétní zájezd doporučujeme zaměřit se při vyhledávání na klíčová slova „vhodné pro seniory“, podrobně se informovat u dopravce, zajímat se i o lékařskou péči (umístění nemocnice) a po důkladné přípravě si užít každou vteřinu svěžího mořského vzduchu! Ten je zcela zdarma a vyloženě k nezaplacení…


Dovolená pro seniory 55+
5, 2
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy