Kanárské ostrovy

Počasie Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy ležia v subtropickom páse, neďaleko brehov Afriky, a turistom ponúkajú stabilne príjemné počasie. Charakteristické sú pre nich minimálne výkyvy teplôt. Horúce a suché leto strieda o niečo chladnejšia, ale stále príjemná zima.

Kanárske ostrovy, tiež nazývané „ostrovy večnej jari„, majú priemerné denné teploty od novembra do apríla okolo 21 °C, po zvyšok roka okolo 25 °C. Priemerná teplota morskej vody sa pohybuje od 18 °C do 23 °C podľa ročného obdobia. Oceán je síce chladnejší než more v bežných dovolenkových destináciách, ale aj tak sa dobre vykúpete.

Kedykoľvek na ktorýkoľvek z Kanárskych ostrovov

Na Kanárske ostrovy sa dá vyraziť celoročne. V zime tu síce býva viac zrážok, ale nie toľko, aby vám spôsobili problémy. Podľa štatistík je na ostrovoch len okolo desiatich dažďových dní ročne.

Na jednotlivých miestach sa môžu teploty mierne líšiť, napriek tomu je počasie na Kanárskych ostrovoch podobné, či už navštívite ostrov Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, La Gomera, La Palma alebo El Hierro.

Najteplejšie = Lanzarote a Fuerteventura

Ostrovy na východe sú suchšie a teplejšie ako tie na západe. Za najteplejšie sú považované ostrovy Lanzarote a Fuerteventura, naopak najstudenší je ostrov El Hierro. Najviac slnka je na juhu ostrovov Tenerife a Gran Canaria.

Zároveň majú všetky Kanárske ostrovy rozdielne počasie v južnej a severnej časti. Teplejšie a bez mrakov býva na juhu každého ostrova, preto sa na ňom umiestňuje viac ubytovacích zariadení.

Na Kanárskych ostrovoch si môžete dopriať aj noc vonku – nočné teploty sa v sezóne pohybujú okolo 20 °C a mimo sezónu dosahujú minimálne 10 °C.

Letné Kanárske ostrovy

Najvyššie teploty sú na Kanárskych ostrovoch v júli a auguste. Bežne presahujú 34 °C. V priemere letné teploty na Kanárskych ostrovoch dosahujú okolo lákavých 28 °C. Atraktivitou Kanárskych ostrovov je tiež obrovské množstvo slnečného svitu.

Chladnejší vzduch od oceánu pôsobenie slnka zdanlivo zmierňuje, ale pokrývka hlavy, slnečné okuliare a opaľovací krém sú nevyhnutnosťou, rovnako ako vyhýbanie sa pobytu na priamom slnku na poludnie.

V lete niekedy veje vzduch od Afriky a s ním jemný saharský piesok, ktorý spôsobuje horúce saharské teploty po celom území ostrova.

Zimné Kanárske ostrovy

Na jeseň a v zime sa na Kanárskych ostrovoch znižuje teplota, napriek tomu stále dosahuje príjemných 17 °C až 20 °C, a to počas celej zimy. Iba zrážky sú častejšie, ale naprší tu len 2 až 5 centimetrov mesačne. Určite je lákavé aj cenovo dostupné ohriať sa v zimných mesiacoch na plážach Kanárskych ostrovov.

Teplota mora na Kanárskych ostrovoch

Rovnako ako teplota vzduchu, aj teplota mora na Kanárskych ostrovoch vrcholí v lete – vykúpete sa tu vo vode teplej až 25 °C. Kanárske ostrovy ponúkajú pohodové kúpanie aj v zime, kedy more dosahuje priemernej teploty 20 °C.

Teplota vzduchu a mora na Kanárskych ostrovoch po mesiacoch:

Priemerné teploty vzduchu (°C) Priemerné teploty mora (°C)
Január 20 19
Február 22 18
Marec 22 18
Apríl 22 18
Máj 23 20
Jún 25 21
Júl 26 22
August 26 23
September 26 23
Október 28 22
November 24 21
December 21 19

Počasie Kanárske ostrovy
5, 3
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy