Kanárské ostrovy

Počasí v listopadu

Kanárské ostrovy leží v Atlantském oceánu, v subtropickém pásmu, západně od afrického Maroka. Je tedy zřejmé, že počasí je tady velice příjemné, a to po celý rok. V následujících řádcích se budeme věnovat zdejšímu počasí, které tu vládne v listopadu.

Rozdíly v počasí sever vs jih

Počasí tu celoročně ovlivňuje proudění Golfského proudu, které na ostrovy přináší stabilní teploty a na severní strany ostrovů i patřičnou vlhkost. Obecně se tak dá říct, že severní strany ostrovů jsou deštivější, než strany jižní, kde obvykle vládne krásné slunečné a teplé počasí. Toto pravidlo se také dá uplatnit pro východní a západní ostrovy s tím, že východní ostrovy jsou na tom s teplem a vlhkem zpravidla lépe, než ty západní.

  • průměrné 4 dny v listopadu prší
  • maximální teploty 30°C
  • průměrné teploty 26°C
  • teplota moře 22°C

Rozdíly v teplotách?

Výjimkou není ani listopad, takže bychom návštěvníkům, kteří chtějí strávit krásnou slunečnou a teplou dovolenou, doporučili navštívit ostrovy Gran Canaria (zejména oblast Taurito, která je dle mnohých znalců místo s nejstálejším a nejteplejším počasím v celé oblasti), pak ostrov Fuerteventura, Lanzarote či jižní stranu Tenerife.

Na takzvaných „zelených ostrovech“, kterými jsou např. La Palma, Gomera, El Hiero či severní část Tenerife, by Vás pravděpodobně čekalo deštivé a zatažené počasí. Samozřejmě vás však může déšť zastihnout i zde, ovšem tato šance není příliš velká – průměrně prší pouhé 4 listopadové dny, s tím, že za tu dobu spadne jen nějakých 15-20 mm srážek, což znamená, že rozhodně neprší celý den, ale jedná se jen o krátkodobé přeháňky, které rychle odezní.

Teplota vzduchu a moře v listopadu

Pokud tedy dáte na naše rady a vyrazíte za slunečnými oblastmi Kanárských ostrovů, můžete se v listopadu těšit na teploty, které jsou v průměru o pouhých 4 °C nižší, než v letních měsících. Konkrétně vás bude zahřívat teplota o krásné hodnotě 25-27 °C, nicméně není žádnou výjimkou, že teploty na pobřeží ostrovů vystoupají až na letních 30 °C. Svou dovolenou si můžete samozřejmě užívat i na některé z místních pláží, neboť voda v oceánu ještě nestihla z letních měsíců zcela vychladnout a vy si tak můžete užívat její příjemnou teplotu, o hodnotě cca 22 °C.

Aktuální předpověď (online)

 

Hlavní výhoda = žádný vítr

Dejte si však pozor, pokud se vydáte na průzkum do vnitrozemí a zejména místních hor. Teplotní rozdíly mezi prosluněnou pláží a horskými výšinami můžou být skutečně markantní – klidně i nějakých 16 °C. Pokud tedy máte v plánu objevovat i místní přírodu, rozhodně si přibalte i nějaké teplé oblečení.

Příjemnou zprávou je fakt, že v listopadu je zde – oproti zbytku roku – téměř nejnižší šance na větrné dny, které jsou na celých Kanárských ostrovech proslulé. Pokračujte na počasí v prosinci.

Srovnání listopadu se zbytkem roku

Kanárské ostrovy počasí listopad


Počasí v listopadu
3.8, 10
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy