Kanárské ostrovy

Počasí v květnu

Jaké teploty a podnebí panuje na Kanárských ostrovech (Gran Canaria, Fuerteventura, Tenerife, Lanzarote) v měsíci květnu? Kanárské ostrovy vynikají svým ideálním klimatem, které je předurčuje k dovolenkové destinaci po celý rok. Sedm Kanárských ostrovů se chlubí stálým počasím, které se zde drží po celý rok.

Teploty se pohybují v rozmezí 20 – 30 °C, což se dá považovat za takřka ideální. V létě zde nejsou extrémní horka, v zimě je na ostrovech naopak příjemné klima.

Průměrné teploty

Průměrné roční teploty jsou 25 °C. Sluníčko se ukazuje po většinu dne, naopak déšť se zde často neobjevuje. Celkový počet deštivých dní se počítá na jednotky měsíčně. Pravděpodobnost, že vám bude o dovolené pršet je skutečně velice nízká, a pokud tomu tak bude, pak vězte, že je to jen velmi krátká záležitost. Prší jen chvíli a hned zase vysvitne slunce.

Počasí v zimě versus jaro

Jak je možné, že je na Kanárech v zimě teplo? Způsobuje to oceánské klima, které je ovlivněno studeným mořským proudem. Jen je potřeba počítat s tím, že teplota moře je v průměru kolem 19 – 20°C a to jak v zimě, tak v létě. Ostrovům se přezdívá jako ostrovy věčného jara.

Pokud se chystáte na Kanáry v květnu, pak vězte, že je zde velmi příjemné počasí vhodné na cestování. Teploty se drží kolem 22 °C, což je velmi příjemné. Moře je sice o něco studenější, ale v hotelových bazénech se lze koupat po celý rok a ti otužilejší mohou vyzkoušet i koupel v moři. Pokud dáváte přednost vyšším teplotám, pak sem v květnu nejezděte a počkejte na letní měsíce, kdy se teploty zvedají až na tropickou třicítku.

Východní a západní ostrovy: rozdíly

Jednotlivé ostrovy mají díky rozmanitosti také odlišný charakter počasí. Východní ostrovy jsou o něco sušší a teplejší, než ty západní. Mezi nejteplejší patří Lanzarote a Fuerteventura, naopak nejchladnějším je El Hiero.

Prakticky u všech ostrovů platí, že na severu je více vlhko, nežli na jihu. Turisté nejčastěji míří právě do jižních částí ostrovů, kde naleznete mnoho turisty oblíbených letovisek. Jestliže navštívíte jeden z těchto ostrovů v květnu, pak vězte, že zde vše nádherně kvete a příroda je v rozpuku. Příjemné teploty přímo vybízí k turistice a prohlídce památek.

Předpověď počasí

 

Květnové podnebí v grafu

Kanárské ostrovy počasí květen


Počasí v květnu
4.3, 6
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy