Kanárské ostrovy

Počasí v červnu

Kanárské ostrovy jsou se svou polohou (viz. mapa Kanárských ostrovů) nedaleko pobřeží západní Afriky vhodné pro dovolenou za sluníčkem každý měsíc v roce.

Z hlediska počasí jsou obvykle doporučovány měsíce březen, duben, květen a červen. Důvodem je především teplé – ovšem ne nesnesitelné – počasí, kdy denní teploty v průměru vystoupají na 24 °C. Počasí v měsících jako je červenec a srpen stoupají velmi často nad 30 °C, což je pro mnoho lidí již neúnosné a může to dovolenou spíše zkazit.

Charakter měsíce června

Počasí v měsíci červnu

Počasí v měsíci červnu

Měsíc červen se obvykle řadí mezi doporučované měsíce k dovolené. Především z důvodu krásných 26°C, které zde v průměru v červnu panují. Podnebí je zde v červnu jak příjemné na koupání, tak na poznávání vnitrozemí.

Letecká společnost Travel Service létá na Kanárské ostrovy i v zimních měsících, kdy je teplota vzduchu sice pod 25°C – ve srovnání s Českou republikou v lednu je to ovšem perfektní teplota na prohřátí.

V těchto měsících může být nepříjemná občasná písečná bouře, která je způsobena foukáním větrů ze saharské pevniny.

Teplota moře

Na druhou stranu je zde skvělá teplota moře, která je po celý rok vhodná na koupání a nemusíte se bát, že prochladnete. U některých více hornatých ostrovů (jako je například Grand Canaria) je počasí a teplota vzduchu ovlivněna nadmořskou výškou, samozřejmě platí že čím výše, tím větší je zima.

Teplota moře v červnu má přibližně 22°C.

Průměrné teploty vzduchu a moře

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Teplota vzduchu [°C] 20 21 21 22 23 24 27 27 26 25 22 21
Průměrná teplota moře [°C] 16 17 18 19 21 22 24 25 26 28 22 19

Rozdíly po 14 dnech

Pozor je třeba si dát na rozdíly v rámci jednoho měsíce. Mnoho portálů uvádí průměrné teploty v jednotlivých měsících. A tak prvních 14 dni v září může být teplota o několik stupňů vyšší než-li v posledních 14 dnech září. V měsíci červnu to platí sice minimálně, ale i tak platí že prvních 14 dní jsou o pár stupňů vyšší než-li posledních 14 dní.

Aktuální počasí

 

Počasí v roce

Kanárské ostrovy počasí červen


Počasí v červnu
4.6, 5
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy