Kanárské ostrovy

Počasí v únoru

Po celou zimní sezónu jsou průměrné teploty 22,5 °C a teplota moře klesá nejméně na 18 °C. Jednotlivé ostrovy jsou nedaleko od sebe, ale díky jejich rozdílnému charakteru se odlišuje počasí a teploty ostrov od ostrovu.

Statistiky teplot

Únor patří podobně jako leden k těm nejchladnějším měsícům v roce. Denní teploty mohou klesnout až k 15 °C. Maximálně se zde můžete těšit na 23 °C. Slunce zde svítí 8 hodin denně.

Hlavním obdobím roku, kdy je počasí ovlivňováno písečnými bouřemi je právě měsíc únor. Tento jev obvykle trvá jen několik dní, ale na týdenní dovolené může být právě písečná bouře zásadní problém – všichni na dovolené při ní musí, kvůli špatnému vzduchu, zůstat uvnitř hotelových komplexů. Rozhodně je zde v tomto měsíci více srážkových dní – průměrně 6.

Festivaly a slavnosti v únoru

Carnaval je slavnost, která probíhá mezi 6. – 22. únorem na celém ostrově Gran Canaria. Každá vesnička slaví po svém, ale největší oslavy vypuknou každoročně v ulicích Las Palmas a zvláště pak parku Santa Catalina.

Těšit se můžete na přehlídky, převleky, tanečníky a tanečnice, pouliční umělce a živé konzerty. Další města, kde můžete vidět průvody jsou Playa del Ingles, Maspalomas, Agaete, San Bartolomé, Aguimes a město Telde.

Na Kanárských ostrovech můžete v dobách nepříznivého počasí navštívit například Spirit of the Sea nebo centrum pro potápěče.

Aktuální počasí online

 

Dlouhodobá předpověď v celém roce

Kanárské ostrovy počasí únor


Počasí v únoru
5, 4
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy