Kanárské ostrovy

Počasí v prosinci

Jaké podnebí a teploty vody panují v prosinci? Na Kanárských ostrovech jsou prosincové teploty místními obyvateli pokládány jako studené. Nicméně pro každého evropana včetně obyvatele České republiky je prosinec na Kanárech ideálním místem pro slunečnou dovolenou. V prosinci jsou obvykle také nižší ceny letenek na Kanáry oproti zbytku roku.

Průměrné teploty

Průměrné teploty vzduchu jsou v prosinci 19 °C. Obvykle se pohybuje v rozmezí 16 °C – 23 °C. Teploty a Atlantského oceánu jsou v průměru udávány 20°C, ale teplota velmi záleží na hloubce vody a poloze Vaší pláže (zda se naházíte např. v zálivu). 9 hodin slunečního záření se zdá být z pohledu celoročních čísel nižší, ve srovnání s prosincem v České republice je 9 hodin denně příjemnou změnou.

Pokud byste vyrazili v listopadu, setkáte se zde s teplotami o 3°C vyššími. Naproti tomu leden představuje ještě větší ochlazení a to v průměru o 1°C. Ačkoliv je prosinec vhodným měsícem k návštěvě ne každému vyhovuje často větrné počasí a raději volí například vzdálené Thajsko nebo o něco dražší Kapverdy.

Podnebí měsíčně

 

Srovnání prosince s dalšími měsíci

Kanárské ostrovy počasí prosinec


Počasí v prosinci
4, 76
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy