Kanárské ostrovy

Počasí leden

Jaké je počasí v lednu u pobřeží Kanárských ostrovů? Lednové teploty na všech Kanárských ostrovech se pohybují kolem 15 °C (teploměr se drží mezi 13 °C až 18 °C). Teplota mořské vody je v měsíci lednu sice nejnižší v celém roce, ovšem stále velmi příjemná na koupání – teploměr ukazuje 20 °C!

Díky poloze Kanárských ostrovů – u západního pobřeží Afriky v Atlantském oceánu – se teplotní podmínky na jednotlivých ostrovech lehce liší. Obecně platí, že jižní části ostrovů odpovídají spíše suššímu podnebí s vyššími průměrnými teplotami.

Naopak severní pobřeží ostrovů je spíše vlhké. Grafické zobrazení průměrných teplot v jednotlivých měsících vyznačuje leden jako měsíc s nejvyššími srážkami. Prší zde v tomto období přibližně 13 dní v měsíci. Online záznam webkamery

Podmínky pro hráče golfu

Z úvodního popisu se může zdát měsíc leden jako turisticky nepřívětivý. Leden je ale například ideálním obdobím pro hráče golfu. Resorty na Tenerife nabízí pro hráče golfu ideální podmínky, jelikož nedaleké moře nabízí příjemné ochlazení pro osvěžení po náročné hře na ostrém slunci.

Aktuální počasí

 

Dlouhodobá předpověď

Kanárské ostrovy počasí leden


Počasí leden
4.6, 5
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy