Kanárské ostrovy

Počasí duben

Teploty v dubnu na Kanárských ostrovech se liší v závislosti na začátku nebo na konci měsíce, pozvolna totiž rostou. Průměrné počasí má ovšem teplotu 19 °C a lze ho tedy velmi srovnat s březnem.

  • maximální teploty v dubnu: 23 °C
  • minimální teploty v dubnu: 16 °C
  • průměrná teplota moře: 19 °C

Ve srovnání s březnem je zde pouze větší rozkmit teplot, tedy větších maxim a stejného minima. V prvním týdnu dubna jsou teploty znatelně chladnější než v posledním týdnu, který lze spíše doporučit k návštěvě.

Slunce a srážky

Duben je s jediným průměrným deštivým dnem, kdy spadne jen 6 mm vody již srážkově zcela v pořádku. Sluneční svit je v dubnu také o jednu hodinu lepší než předchozí březen. Celkem se zde můžete těšit na průměrných 8 hodin slunečních paprsku denně.

Teplota moře

Teplota mořské vody je v dubnu totožná jako předchozí 3 měsíce a tedy jen 19 °C vhodných ke koupání spíše pro otužilce.

Charakter podnebí

Na konci dubna jsme navštívil Kanárské ostrovy, konkrétně ostrov Gran Canaria. Počasí bylo velmi nejisté a ještě dva dny před odletem jsem si nebyl jist zda si mám vzít spíše bundu či budou teploty na plavky a koupání. Jaké teplotní průměrný vzduchu a moře v dubnu na Kanárech panují?

Měsíc duben bych ke koupací dovolené u moře na Kanárských ostrovech příliš nedoporučoval. Ač na Gran Canaria, který patří k nejjižnějším ostrovům, jsou teploty spíše pod 19 °C a riziko, že budete opravdu mrznout je vysoké. Stejně tak i srážky, které sice oproti lednu, únoru a březnu již ustupují, jsou větší než v následujícím květnu.

Doba denního svitu je v dubnu už slušná, průměrných 8 hodin každý den je už na opalování dostatečných. Teplota mořské vody je ovšem s 18 °C spíše pro velké otužilce a pozvolna začíná stoupat až v polovině května.

Aktuální počasí

 

Měsíc duben graficky

Kanárské ostrovy počasí duben


Počasí duben
5, 1
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy