Kanárské ostrovy

Počasí březen

Počasí v březnu dosahuje každoročně průměrných teplot 19 °C. Jedná se tedy o 3-4. nejchladnější měsíc, který si můžete pro svou dovolenou na Kanárských ostrovech zvolit. Jaké jsou maximální a minimální teploty?

  • maximální teploty v březnu: 22 °C
  • minimální teploty v březnu: 16 °C
  • průměrná teplota moře: 19 °C

Březen není již tak deštivý jako období od listopadu do února, a lze ho tedy označit jako přechodný měsíc mezi chladnějším a teplejším obdobím. Pro koupání v moři s průměrnými teplotami vody 19 °C je moře vhodné ke spíše na mělčinách a pro otužilejší jedince.

Z pohledu slunečního svitu je březen s průměrnými 7 hodinami slunce každý den spíše slabším obdobím pro zakoupení zájezdu v rámci roku. Při srovnání se 4 až 5 hodinami slunce u nás v republice je ovšem stále velmi vhodným obdobím pro návštěvu. Březen je také dobrý pro pěší turistiku například v hornatém vnitrozemí ostrova Gran Canaria.

Na Kanárské ostrovy v březnu?

Jaké podnebí a teplota moře je u pobřeží Kanárských ostrovů v měsíci v březnu? Je toto vhodná doba k návštěvě? Kanárské ostrovy jsou celoročně vyhledávanou slunečnou destinaci. Ani březen není výjimkou, průměrné denní teploty kolem 24 °C s teplotou vody 24 °C se sice mohou zdát nepříznivé, opak je ale pravdou. Obloha u pobřeží je bez mráčku a relativně nižší teplota je na slunci pocitově mnohem vyšší.

Na Kanárech je velmi patrný rozdíl mezi severněji a jižněji položenými ostrovy stejně tak jako v rámci jednoho ostrova severní a jižní pobřeží. Pokud máte možnost volby volte vždy jižněji položené letovisko. Liší se nejen počasí, kdy rozdíl může být i několik stupňů Celsia, ale také procento výskytu drobné oblačnosti. Nejteplejším týdnem v březnu je z dlouhodobých statistik třetí březnový týden!

Změna podnebí v březnu

V březnu končí „zimní“ chladnější měsíce a pomalu začíná hlavní turistická sezona. Teploty začínají kontinuálně až do konce září růst. Oproti zcela letním měsícům je navíc v březnu velkou výhodou menší procento turistů a cestovatelů.

Osobně jsem byl na ostrově Gran Canaria, konkrétně v oblasti Maspalomas, v půlce dubna a vedro bylo opravdu zabijácké. Na podruhé bych proto zvolil raději březen s nižšími teplotami. Opalovat a koupat v moři se na Kanárech můžete po celý rok, jedinou volbou je teplotní rozmezí jaké Vám více vyhovuje. Březen je určen pro Ty, kterým vyhovuje rozmezí 19 až 25°C.

Aktuální online teploty

 

 Podnebí v březnu na grafu

Kanárské ostrovy počasí březen


Počasí březen
5, 1
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy