Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: Mapa

Kde leží Kanárské ostrovy na mapě světa? A hledáte místo, kde si stáhnout mapové podklady jednotlivých ostrovů na jednom místě? Mapy Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventury, ale také menších ostrovů najdete právě v tomto článku.

Kde leží Kanárské ostrovy | Mapy ke stažení | Silnice a dálnice | Mapa online
V první řadě je to 7 hlavních ostrovů, které jsou doplněny několika menšími. V tomto ohledu je třeba zmínit, že ty hlavní ostrovy se nazývají Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura.

  • celková rozloha 7500 km²
  • nejvyšší hora na mapě: Pico de Teide na Tenerife 3.720 metrů
  • najdete zde 4 národní parky
  • hornaté jsou západní ostrovy: Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, La Palma
  • nížinaté jsou východní ostrovy: Fuerteventura, Lanzarote
  • charakter je pestrý: sopečná krajina, písečné duny, palmové háje

Vzdálenosti mezi ostrovy

Nejdále od sebe jsou ostrovy Gran Canaria a Fuerteventura – přibližně 60 km. Je samozřejmě jasné, že právě ony bývají tím nejčastějším cílem turistů, a právě na nich mají turisté nejvíce možností například nočního života, kvalitních hotelů, ale také služeb.

V souvislosti s tím ale mapa Kanárských ostrovů nabídne také možnost vidět to, že od sebe nejsou nijak výrazně vzdáleny, což celkově usnadňuje jakékoliv cestování mezi nimi.

Z hlediska geografického pohledu je poté třeba zmínit, že většina z nich je hornatých. Je to dáno především tím, že vznikly vlivem sopečné činnosti, která již v současné době není aktivní. Ostatně to je z mapy jasně vidět, že různá pohoří tvoří hlavní základ Kanárských ostrovů.

Vysoké hory najdete na mapě především na Tenerife

Velká část Kanárských ostrovů je hornatá

Kde leží Kanárské ostrovy

Konkrétně bychom toto souostroví našli v severním Atlantiku, a to zhruba 100 kilometrů od Maroka a Západní Sahary.  Jsou prakticky na druhé straně než byste se ocitly při dovolené do Egypta. Tyto lokality jsou samozřejmě již součástí Afriky, které, jak ukazuje mapa Kanárských ostrovů, leží východně o souostroví. To samo o sobě spadá do lokality Makaronézie, kde se nacházejí i neméně známé Kapverdy.

Ke stažení

Podrobné mapy ostrova Tenerife a mapa Lanzarote ke stažení včetně popisu geografie ostrovů i to jaké typy pláží tam můžete očekávat se dočtete v samostatných článcích. Najít podrobnou mapu všech ostrovů je dost nereálné. Jediné přehledné mapy s polohou Kanárů co se mi podařilo nalézt naleznete v odkazech níže.

Nejzelenější ostrov?

Jak samozřejmě mapa Kanárských ostrovů jasně ukazuje, ty největší města, a v tomto případě i turistická letoviska jsou soustředěna hlavně na samotném pobřeží. To je totiž mnohem méně hornaté, a tak je zde i dostatek především flóry. Nejzelenějším ostrovem je poté nazýván ostrov Tenerife, což je při pohledu na ostrov ze shora jasně vidět. Mapa Tenerife ke stažení.

Silnice a dálnice

Mimo to ale ukáže i to, že každý ostrov má poměrně hustou síť silničních tahů, a tak cesty za poznáním vybrané lokality rozhodně nejsou žádným problémem. Ideální možností je samozřejmě půjčení vlastního auta.

Mapa online

Fotografie z Kanárských ostrovů


Kanárské ostrovy: Mapa
4.2, 5
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy