Kanárské ostrovy

Letiště

Všechny hlavní ostrovy Kanárského souostroví mají své vlastní letiště. V případě největšího Tenerife jde dokonce o dvě letiště (severní a jižní). Největší letiště najdete nedaleko města Las Palmas na ostrově Gran Canaria. Dokonce i malinkatý ostrov La Gomera má své vlastní mezinárodní letiště.

Letiště na Kanárských ostrovech jsou díky zařazení Kanárských ostrovů pod Španělsko v rámci Evropské unie. Při odletu z Letiště Praha tak budete odlétat z Terminálu 2, který je určen pro lety v rámci Schengenského prostoru. Na Kanárech najdete celkem 6 hlavních mezinárodních letišť.

Výpis letišť

  • letiště Fuerteventura
  • letiště Lanzarote
  • letiště Las Palmas
  • letiště La Gomera
  • letiště Tenerife Jih
  • letiště Tenerife Sever

Letiště na Tenerife

U letišť na ostrově Tenerife se nenechte zmást zkratkou. TFS je od slova South tedy jih a naopak zkratka TFN označuje North tedy sever. Nejlevnější přímé letenky z Prahy na Tenerife začínají na 7.000 Kč. Rozhodně je v tomto případě výhodnější volit odlet z Německa či Rakouska, odkud jsou ceny letenek často i poloviční.

Letiště Tenerife Sever se nachází nedaleko hlavního města ostrova Santa Cruz. Funguje především na lety mezi celým souostrovím a pro některé lety přímo z pevninského Španělska. Pro drtivou většinu letů od nás z České republiky na Tenerife i z dalších letišť v Evropě se využívá letiště Tenerife Jih.

Dopravy z letišť

Pro obě letiště bych osobně doporučil půjčení auta a následně přesun do hotelu. Pokud jste samozřejmě s cestovní kanceláří budete mít transport do a z hotelu zařízený a delegát Vás nasměruje na příslušné stání autobusů ihned u terminálu. Pro individuální cestovatele se nabízí celá řada linkových autobusů, které rozváží turisty do všech hlavních míst (ovšem nezajíždí do menších přímořských lokalit).

Na obou letištích si můžete potřebné informace zařídit na wifi přímo v terminálu, která je zdarma a funguje spolehlivě.


Letiště
5, 2
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy