Kanárské ostrovy

Dovolená 2019

Jednou z vyhledávaných lokalit pro dovolenou jsou jistě i kanárské ostrovy. Ty mají své kouzlo především v tom, že ačkoliv náleží pod Španělské království, geograficky se nacházejí v blízkosti afrického kontinentu, konkrétně zhruba 100 kilometrů od Maroka (viz. mapa).

Proč dovolenou na Kanárech?

A právě díky tomu si dovolená na Kanárských ostrovech získala mnoho příznivců hlavně pro kombinaci horkého počasí, vysokého počtu slunečních hodin, a samozřejmě také nádherného teplého moře. To vše poté doplňují i četné pláže, které patří mezi jedny z nejvyhlášenějších na celém světě.

Na jaký ostrov se vydat?

Samozřejmě Kanárské ostrovy dovolená může být ideální, ať už zvolíte jakýkoliv z ostrovů. Mezi ty nejznámější a samozřejmě také nevyhledávanější patří dovolená na Gran Canaria, dovolená na Tenerife, nebo dovolená na Lanzarote.

Pro koho je dovolená na Kanárských ostrovech?

Všude tam se samozřejmě v posledních letech velmi výrazně zvedl zájem o turistický ruch, a tak je jasné, že zájezdy na Kanárské ostrovy právě zde splní očekávání i náročnějších klientů.A to hlavně co do kvality ubytování, a s tím souvisejících dalších služeb. A i to je důvod, proč je právě toto souostroví považováno za jednu z nejznámějších destinacím na světě. Tomu nahrává i místní podnebí.

Zábava na Kanárech

Velmi vyhledávané jsou především mezi těmi, kteří milují zábavu. V tomto ohledu je Kanárské ostrovy dovolená rozhodně nezapomenutelná, a to jak díky množství různých trhů nebo obchůdků, tak i díky množství nočního života, se kterým souvisejí četné bary, restaurace a další podniky. Pro ty kdo nemusí noční zábavu máme tipy Co vidět na Gran Canaria.

Jeskyně Cueva de los Verdes, Lanzarote

Samozřejmě na dovolené na Kanárských ostrovech budete nadšeni i jako milovníci historie, nebo přírody. Velmi zajímavá jsou třeba četná vřídla, která se nacházejí v mnoha lokalitách. Zajímavými místy jsou ale i lávové jeskyně s názvem Cueva de los Verdes. Ty se nacházejí na ostrově Lanzarote.

Mračné skalisko Gran Canaria

Za zajímavými místy lze ale putovat i na další ostrovy. Například na ostrově Gran Canaria je dominantou takzvané mračné skalisko. Na ostrově La Palma zase turisty čeká nádherná radnice a námořní muzeum. To vše tak jasně ukazuje na to, že Kanárské ostrovy dovolená rozhodně může stát za to, a to v mnoha ohledech.

Mapa Kanárské ostrovy


Dovolená 2019
5, 5
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy