Kanárské ostrovy

Dovolená Tenerife

Kanárské ostrovy čítají celkem sedm jednotlivých ostrovů. Pokud bychom měli najít ten skutečně největší, potom je to zaručeně ostrov Tenerife. Ten nabídne rozlohu přesahující 2 000 kilometrů čtverečných, a samozřejmě se také jedná o ostrov, který je oproti dalším zbývajícím nejvíce obydlený.

Nejvyšší hora Španělska: Pico de Teide

Navíc se zde nachází nejvyšší hora Španělska, a to Pico de Teide. Samozřejmě ostrov Tenerife je známý také pro své dokonalé počasí, nádherné pláže a průzračně čisté moře. A tak je jasné, že se sem každoročně sjíždějí tisíce turistů, a to hlavně za dokonalou dovolenou. Pláže a hotely však nejsou to jediné, co může ostrov Tenerife nabídnout.

Národní park Teide

Národní park Teide

Národní park Teide

Ačkoliv se ostrov Tenerife nachází poměrně blízko Afriky (státu Senegal či Maroka), je zde tamní příroda zcela unikátní, a tak lze pozorovat řadu nových rostlin i druhů. Ostatně i proto byly některé lokality zapsány na seznam UNESCO.

Tím nejznámějším místem je rozhodně národní park Teide. V něm je také k vidění ona zmíněná nejvyšší hora, nebo také jedna z největších sopek světa. Tím vším je tak ostrov Tenerife vyhlášený. Navíc pohoří, které ho tvoří, patří mezi jedno z nejstarších.

Teplota moře Tenerife

Nejvyšších teplot dosahuje moře u Tenerife v měsíci srpnu a to hodnot 23 °C (průměrných).

Hlavní město Tenerife – Santa Cruz

Hlavním městem celého ostrova je poté Santa Cruz. Město je charakteristické hlavně tím, že se zde nacházejí i zajímavé architektonické památky, kterých má ostrov Tenerife také více než dost (podobně jako Lanzarote). Mezi ta nejzajímavější místa rozhodně patří Auditorio de Tenerife, Plaza de España a Parque García Sanabria.

Pyramidy v Guímaru

Pyramidy v Guímaru

Památky? Pyramidy v Guímaru

Není to však určitě jediné město či místo, které ostrov Tenerife nabídne turistům. Velmi záhadným a také vyhledávaným místem jsou třeba místní pyramidy, které mají velký historický význam. Konkrétně se nacházejí v Guímaru. Tak Egyptské pyramidy to nejsou ale i tak budí respekt.

Candelaria Tenerife

Podobně významným místem je ale i město Candelaria, a místní bazilika Nuestra Señora de Candelaria. Zde je totiž socha patronky celého ostrova. Tou je Panna Marie. Ta má ostatně velký historický význam nejenom pro ostrov Tenerife.

Aktuální předpověď počasí Tenerife

 

Mapa Tenerife


Dovolená Tenerife
4, 4
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy