Kanárské ostrovy

Dovolená Lanzarote

Kanárské ostrovy jsou tvořeny celkem 7 většími ostrůvky. Tím, který se nachází na východě souostroví, a zároveň je nejseverněji položeným ostrovem, je právě ostrov Lanzarote. Ten rozhodně patří mezi jeden z nejoblíbenějších, a to pro každého, kdo si chce užít dokonalou dovolenou.

Hlavní město Arrecife

Ta bude v této lokalitě kombinovat kvalitní hotely, nádherné pláže, ale i bohatý noční život. Jedním z center nočního života, který ostrov Lanzarote má, je rozhodně hlavní město ostrova, a to Arrecife. Celkem má celý ostrov rozlohu téměř 850 kilometrů čtverečný, a vzhledem k tomu je rozhodně co objevovat.

Pevnost San Gabriel v Arrecife

Pevnost San Gabriel v Arrecife

Poušť na Lanzarote

Velmi zajímavé je rozhodně i příroda, kterou je ostrov Lanzarote rozhodně charakteristický. Zvláště potom samotná poušť (ta utváří místní podnebí), která většinu ostrova pokrývá, je zajímavý svým pískem červenohnědé barvy.

To vše doplňují i často velmi zajímavé rostliny, tak je jasné, že je ostrov Lanzarote ideálním bodem pro každého, kdo miluje přírodu jako takovou.

Národní park Timanfaya

Samozřejmě tu je nejlepší obdivovat v místních národních parcích. Jednám z těch, které ostrov Lanzarote nabídne, je určitě Timanfaya, který je charakteristický svou unikátní krajinou, která vznikla vlivem sopečných erupcí.

Jameos del Agua

Podobně zajímavým přírodním mostem je ale i Jameos del Agua. Zde se nachází několik jeskyní, které jsou obývány krabi. To by samozřejmě nebylo nic divného, pokud by tyto krabi nebyli plně slepí (přečtěte si Teplota moře). A právě to je jedna z velkých zajímavostí, kterou ostrov Lanzarote skrývá.

Ikona městečka Teguise, Lanzarote

Ikona městečka Teguise, Lanzarote

Romantická dovolená – Teguise

Co je však zajímavé z hlediska architektury, to nejsou nutně pouze krásy historických měst. Ačkoliv i ty za to rozhodně stojí, a tak procházky úzkými a romantickými ulicemi rozhodně zapůsobí na mnoho lidí. A to ť už je to třeba ve městě Teguise , které ostrov Lanzarote nabídne.

Kdo je to César Manrique

Z hlediska architektury je totiž unikátní jméno César Manrique, což je místní umělec, který vytvořil několik ojedinělých děl, které dokázaly dát tvář celému ostrovu, a také ho výrazně zviditelnit na celém světě. Ještě jsme nezmínili, že Lanzarote leží poblíž ostrova Fuerteventura (zvlášť zde máme rozpracované informace o výletech na ostrově atd.).

Aktuální předpověď počasí na Lanzarote

 

Mapa Lanzarote

Fotogalerie


Dovolená Lanzarote
4.7, 6
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy