Kanárské ostrovy

Dovolená La Palma

Souostroví Kanárských ostrovů čítá celkem 7 hlavních ostrovů, mezi které patří také ostrov La Palma. Ten má rozlohu 706 kilometrů čtverečných, což ho aktuálně řadí na celkové páté místo z hlediska velikosti. Nejbližší sousední ostrov je Tenerife (odděleně zde máme informace o pláže na Tenerife).

Hlavní město Santa Cruz de la Palma

Hlavní město ostrova je Santa Cruz de la Palma, a v něm žije okolo 20 000 obyvatel. To je zhruba jedna čtvrtina celkového obyvatelstva, které ostrov La Palma má. Z hlediska konkrétní polohy je ostrov La Palma považován za druhý nejzápadnější ostrov celého souostroví.

Rozhodně patří mezi poměrně oblíbené  z hlediska turismu, a to pro celou řadu zajímavých míst, které lze na něm samotném vidět. Hlavně poté z hlediska přírodních krás. Ovšem ve srovnání s většími ostrovy zde dovolenou volí malé procento.

Informace o ostrově La Palma

Hlavní města ostrova La Palma

Hlavní města ostrova La Palma

Ostrov La Palma má poměrně bohatou historii, jelikož byl osídlen již v době Féničanů. Samozřejmě vlivem mnoha událostí je nyní v majetku Španělska, stejně jako ostatní ostrovy v celém souostroví.

Díky své poloze (info v mapě) se ostrov La Palma často stával centrem zahraničního obchodu, což znamenalo jeho poměrně velký historický rozvoj. Nyní je však centrem turistického ruchu, který je pro většinu místních obyvatel hlavní možností obživy.

Národní park – kráter sopky Taburiente

Velkou zajímavostí, kterou se ostrov La Palma může pyšnit, je především to, že je zde ze všech ostatních ostrovů zaznamenávána největší vulkanická aktivita.

Ostatně právě jejím vlivem, samotný ostrov, ale i ostatní v tomto souostroví, mohly vzniknout. Základem ostrova je tedy kráter sopky Taburiente (ten ovlivňuje zdejší podnebí), kdy je aktuálně přístupný celý její mohutný kráter, který je rozsáhlým národním parkem.

Zajímavá místa – hora Roque de los Muchachos

Mimo této zajímavé podívané je jedním z nejvyhledávanějších míst, které může ostrov La Palma nabídnout, také klášter, který je zasvěcený patronce celého ostrova, a to Virgen de las Nieves. Dále je zajímavým místem i hvězdárna, která leží na nejvýše položeném bodě ostrova, a to na hoře Roque de los Muchachos. Ta je konkrétně vysoká poměrně zajímavých 2 426 metrů.

Aktuální počasí ostrov La Palma

 

Mapa ostrov La Palma


Dovolená La Palma
4.5, 4
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy