Kanárské ostrovy

Dovolená Fuerteventura

Pokud bychom si měli ostrov Fuerteventura představit, rozhodně je třeba říci, že aktuálně patří mezi druhý největší ostrov, který celé Kanárské ostrovy mají. Jeho rozloha je lehce přes 1 569 kilometrů čtverečných. Počet obyvatel, kteří ostrov Fuerteventura obývají, přesahuje počet 86 000 lidí.

Podnebí na Fuerteventuře

Z hlediska podnebí a počasí, a také kráse tamních pláží je jasné i to, že je ostrov Fuerteventura velmi vyhledávaným místem pro milovníky příjemné dovolené. Zklamáni ale nebudou ani ti, kteří hledají aktivní dovolenou. Ostatně krásy ostrova lze najít třeba i v místní všudypřítomné přírodě, kde se lze setkat i se zcela novými a unikátními druhy, které nejsou k vidění v žádné blízké lokalitě.

Příroda? Ano.

V souvislosti s přírodou je třeba říci, že tou je Fuerteventura charakteristická, a rozhodně tak předčí různé historické, nebo architektonické památky. Přesto jich ostrov Fuerteventura několik nabídne, a to v různých městech, které jsou po celém ostrově rozesety. Kde přesně v rámci Kanárských ostrovů leží naleznete v Mapa Kanárů.

Městečka Pájara a La Oliva

Jedním z nich je třeba menší městečko Pájara, kde je místní kostel s portálem, kde jsou motivy pocházející ještě z dob Aztéků. Podobně zajímavým místem je ale i město La Oliva, které ostrov Fuerteventura nabídne také jako jedno z mála, kde na sebe lze nechat dýchnout přírodu.

Větrné mlýny na Fuerteventuře jsou charakteristické

Větrné mlýny na Fuerteventuře jsou charakteristické

Molino de Antigua

Čím je ale ostrov Fuerteventura také poměrně charakteristický, to je využívání větru. A to jak v podobě velkých větrných elektráren, které zde tvoří významnou produkci elektrické energie, tak v podobě větrných mlýnů, a to v lokalitě Molino de Antigua.

Zde je možné prohlédnout si i místní muzeum. Podobně větrná by byla i dovolená na hlavním ostrově Gran Canaria.

Teplota moře a pláže Fuerteventura

Teplota moře je v měsících mezi červencem a zářím na 22 °C. Červen, říjen a listopad ukazují průměrné teploty 21 °C, v ostatních částech roku jsou teploty pod 20 °C.

To vše tak jasně ukazuje, že ostrov Fuerteventura není jenom místem, které by lákalo svými 150 plážemi, které se na jeho pobřeží nacházejí, ale zaujme i jinak.

Každý si zde tak zaručeně najde to své, podle kterého si právě on představuje dokonalou dovolenou, kterou mu tento ostrov zaručeně dokáže přinést.

Fotografie z Fuerteventury


Dovolená Fuerteventura
5, 2
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy