Kanárské ostrovy

Doba letu na Kanárské ostrovy

Jaká je doba přímého letu z Prahy, Brna či Ostravy na Kanárské ostrovy? Délka letu se u jednotlivých ostrovů +/-15 minut liší, průměrná doba je však vždy podobná. Doba letu kterou stráví cestující při letu z České republiky na Kanárské ostrovy se pohybuje kolem 5-ti hodin. Vzdálenost je přibližně 3.500 Km (v závislosti na konkrétním ostrově).

Doba přímého letu | Let z Prahy | Let s mezipřistáním | Doba letu na Tenerife
S největší pravděpodobností poletíte na Vaši dovolenou se společností Travel Service a jejich letadly Boeing 737 – 800. Které pojmou 189 cestujících. Lety jsou provozovány se servisem teplého jídla, teplých a studených nápojů.

Letadla nejsou vybavena žádným Entertainment systémem, doporučujeme si vzít knížku či nějak jinak se zabavit. Letenky či zájezdy s odletem z ČR si můžete zakoupit nejen z Prahy, ale také z Ostravy či Brna.

Odlétat budete obvykle tak, že na Kanárských ostrovech přistanete mezi devátou hodinou večerní a půlnocí. Pro srovnání cen můžete zvážit také odlety z okolních letišť. Osobně mám zkušenost s odletem z Mnichova, ale zvolit si můžete také Katowice či Vídeň. Do celkové ceny nezapomeňte zahrnout i náklady za parkování a pohonné hmoty.

Doba přímého letu

Čistá doba přímého letu a bez mezipřistání z České republiky na letiště na Kanárských ostrovech je obvykle průměrně 4 hodiny a 40 minut

Doby letů na konkrétní ostrovy

  • doba letu z Prahy na ostrov Gran Canaria = 4 hod a 36 min | délka letu 3540 km
  • doba letu z Prahy na ostrov Lanzarote = 4 hod a 21 min | délka letu 3323 km
  • doba letu z Prahy na ostrov Fuerteventura= 4 hod a 27 min | délka letu 3412 km
  • doba letu z Prahy na ostrov Tenerife = 4 hod a 40 min | délka letu 3575 km
  • doba letu z Prahy na ostrov La Palma = 4 hod a 45 min | délka letu 3620 km

Let z Prahy

Osobně jsem na Kanárské ostrovy přímo z Letiště Václava Havla Praha letěl několikrát. Průměr doby letu byl pro mé čtyři lety z Prahy 4 hodiny a 55 minut. To je údaj s kterým můžete počítat jako s průměrem.

Letadlo B 737 před letem na Kanárské ostrovy od Travel Service

Letadlo B 737 před letem na Kanárské ostrovy od Travel Service

Las Palmas – Praha

Po skvělém koupání a týdenní dovolené jsem si zpáteční lety měřil a průměrná doba letu mi při letech z hlavního města ostrova Gran Canaria – Las Palmas, vyšla na 4 hodiny a 52 minut. Zpáteční let je tedy o celých 20 minut rychlejší než let z Prahy. Důvodem jsou především mořské proudy a větry které vanou proti směru letu.

Let s mezipřistáním

Nutno dodat, že je výjimečně využito spojování letů a tedy letadla s již nastoupenými cestujícími se přesouvá po letištích v Ostravě, Brně a Praze. To samé se může stát na Kanárských ostrovech. Tedy letíte na Lanzarote, ale Vaše letadlo předtím podstoupí mezipřistání na Gran Canaria kde vystoupí část cestujících apod. Délka přepravy se v těchto případech může protáhnout až na 7 hodin.

Kabina pro 189 cestujících před letem na Kanárské ostrovy Tenerife

Kabina pro 189 cestujících před letem na Kanárské ostrovy Tenerife

Zdůrazňujeme, že se tak neděje běžně! Pro Vaši jistotu se můžete informovat u Vaši cestovní kanceláře.

Doba letu na Tenerife

Největší z Kanárských ostrovů – Tenerife, má logicky dvě mezinárodní letiště: Letiště Sever (TFN) a Letiště Jih (TFS). Ač je v drtivé většině pro lety z České republiky a Evropy vůbec využíváno Letiště Sever je vhodné zmínit rozdíly v dobách letu mezi oběma letišti.

  • doba letu z Prahy na letiště Tenerife Sever je 4 h a 36 minut | délka letu 3539 km
  • doba letu z Prahy na letiště Tenerife Jih je 4 h a 40 minut | délka letu 3591 km

Jak vidíte jde opravdu o nepatrný rozdíl ve vzdálenosti a tedy i době letu.

Délka letu reálně

Obecně platí, že letecké společnosti nejčastěji realizují odlety z Prahy, Brna či Ostravy lehce po poledni. Letadlo letí 5 hodin tam, hodinu trvá výstup cestujících, úklid letadla a nástup klientů, kteří se ze své dovolené vrací. Ti vylétají obvykle lehce před 20:00 a přílet do ČR je obvykle kolem půlnoci. Nejedná se však o pravidlo a výjimečně se lze setkat i s ranními lety.

Doba letu z Prahy na Kanárské ostrovy

Doba letu z Prahy na Kanárské ostrovy

Fotky jídla na palubě při letu z Prahy na Kanárské ostrovy


Doba letu na Kanárské ostrovy
4.7, 12
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy