Kanárské ostrovy

Co vidět na Gran Canaria

Jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v celém souostroví, které je známé jako Kanárské ostrovy, je jistě Gran Canaria. Tento ostrov ale není ideálním místem jenom pro milovníky prosluněné dovolené, ale je ideální i pro ty, kteří milují poznání. Pojďme se tedy společně podívat na to, co vidět na Gran Canaria. Možností je totiž více než dost.

Rezervace Dunas de Maspalomas

Tím nejkrásnějším je rozhodně příroda. Jelikož se jedná o ostrov, lze zde pozorovat i celou řadu velmi unikátních rostlin a živočichů. Zajímavým místem je však i přírodní rezervace zvaná jako Dunas de Maspalomas (leží na východním pobřeží ostrova, viz. mapa). Právě ta patří mezi ty nejzajímavější místa, co vidět na Gran Canaria.

Roque Nublo – Mračné skalisko

Dunas de Maspalomas - přírodní rezervace

Dunas de Maspalomas – přírodní rezervace

Je totiž vyhlášena velkými písečnými dunami, které mohou dosahovat až třiceti metrů, a dokonale tak mohou připomínat pobyt na poušti.

Z dalších přírodních míst, která by nám měli ukázat, co vidět na Gran Canaria (kromě teplého moře : )), je určitě Roque nublo. Jedná se o přírodní útvar, tedy velkou skálu, která patří mezi jeden ze symbolů ostrova. Je nazývána jako Mračné skalisko, a dosahuje výšky 1813 metrů.

Samozřejmě ostrov Gran Canaria nabídne i řadu zajímavých míst hlavně s ohledem na historii. Mezi ty rozhodně patří třeba několik městeček, které zaujmou historickými domy, nebo malebnými uličkami.

Pokračujte na specifické informace o cestovním pojištění na Kanárské ostrovy.

Puerto de Mogán

Přístav Mogan na východě ostrova Gran Canaria

Přístav Mogan na východě ostrova Gran Canaria

Jedním z nejzajímavějších, je zcela určitě i Puerto de Mogán (na obrázku). To je totiž charakteristické svými typickými domy, které jsou porostlé bugainvíliemi. Pokud tedy hledáte něco zajímavého, co vidět na Gran Canaria, je to rozhodně i tato lokalita.

Nuestra Seňora del Pino

Velký význam hlavně u křesťanů má ale i kostel Basílica Nuestra Seňora del Pino. Právě nedaleko něho se totiž na tamním stromě zjevil obraz Panny Marie.

A ačkoliv ho věřící přinesli do kostela, druhý den se na daném stromě zjevil znovu. Pokud tedy hledáte možnosti, co vidět na Gran Canaria i z hlediska tajemných míst, je toto určitě tím správným, kam byste se měli jet podívat.


Co vidět na Gran Canaria
4.8, 4
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy