Kanárské ostrovy

Cestovní doklady

Jaké cestovní doklady jsou nutné pro vstup na území Kanárských ostrovů? Je třeba mít platný cestovní pas nebo si vystačíte pouze s občanským průkazem? Všechny potřebné informace o povinných cestovních dokladech a vízu na Kanárské ostrovy najdete v tomto článku.

Doklady pro vstup na Kanárské ostrovy

Pokud máte státní příslušnost ČR je pro Vás cestování na Kanárské ostrovy stejné jako do jakékoliv jiné země Evropské Unie (jako když jedete do Chorvatska, Řecka, Německa apod.) I letecky můžete cestovat na občanský průkaz nebo cestovní pas a ke vstupu si nemusíte zařizovat žádné vízum.

Proč jen občanský průkaz?

Důvodem je samozřejmě fakt, že Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska a tedy územím Evropské Unie, kde platí právo volného pohybu pro občany EU. Pokud byste ovšem připlouvali například z nějaké Africké země do přístavu, bude Váš doklad zkontrolován při výstupu na Kanárech v přístavu. Nebudete nuceni dokládat nějaké potvrzení nebo sdělovat účel cesty.

Víza

Jak už bylo napsáno výše, mezi ČR a Kanárskými ostrovy platí bezvízový vztah. Velkou výhodou pro seniory či studenty, kteří pracují online je možnost pobývat bez omezení i dlouhodobě.


Cestovní doklady
5, 3
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy