Kanárské ostrovy

Ceny na Kanárských ostrovech

Dávno již jsou pryč doby, kdy byly Kanárské ostrovy považovány za luxusní destinaci, kterou si mohou dopřát jen ti nejbohatší. V dnešní době levné letecké dopravy si sem můžete zaletět i vy. A pokud se ptáte, jaké jsou ceny na ostrově, pak čtěte dál. V následujícím článku se budeme věnovat právě tomuto tématu.Místní měna: EURO

Kanárské ostrovy jsou autonomní oblastí Španělského království, takže se zde platí klasicky eurem. Odpadá tedy (pro většinu z vás) problém s výměnou měny a složité přepočítávání na české koruny, neboť eurem platil už asi každý. Pokud však z jakýchkoliv důvodů hotovost u sebe nenosíte, je samozřejmé, že zde můžete ve většině podniků platit i kartou.

Co se týče cenové hladiny, zřejmě zde budete – kvůli již zmiňovanému stereotypu – příjemně překvapeni. Ceny jsou zde totiž velice přijatelné. Je samozřejmé, že nejdráže nakoupíte v nejexponovanějších turistických letoviskách, kde jsou ceny obecně vždy předražené. Proto zde nakupujte pouze opravdu nezbytné věci, které se vám nepodaří koupit jinde (balená voda, pečivo, atd.).

Ceny v obchodech

Pokud jedete na Kanárské ostrovy tzv. „na vlastní pěst“ anebo ve vašem zájezdu nemáte zaplacenou stravu, je vhodné potraviny kupovat v některém z větších supermarketů (kde nakupují i místní). Tam jsou totiž ceny daleko příznivější – obvykle se pohybují v podobných rozmezích, jako u nás, nejhůře jen o něco málo více.

Tyto supermarkety se ale obvykle nacházejí zcela mimo letoviska, takže je nutné zajistit si vlastní dopravu, většinou pomocí zapůjčeného vozidla – autobusy k těmto supermarketům totiž nejezdí.

Zelenina a ovoce

Velice vhodné je též navštívit některé z místních tržišť, kde můžete zakoupit čerstvé ovoce nebo zeleninu. Je zajímavostí, že obvykle zde nakoupíte za ceny ještě nižší, u nás. Ceny zde jsou však pevné a za celý den se nemění (ani ke konci dne, kdy se trhy zavírají).

Pokud se rozhodnete pro objevování ostrovů po vlastní ose, nejlépe asi uděláte, když si zapůjčíte automobil. Ceny za autobus či vlak jsou totiž relativně vysoké, naproti tomu ceny za pohonné hmoty jsou pravděpodobně nejlevnější v celé Evropě, neboť zde nepodléhají zdanění ve formě spotřební daně. Natankujete tak obvykle za cenu okolo 1€ za litr, či ještě méně.

Další podstatnou částkou vašeho rozpočtu spolknou výdaje za vstupné na různé památky či atrakce. Ty jsou zde totiž opravdu vysoké. Pokračovat můžete na lednové počasí na Kanárech.

Příklady cen potravin

  • Balená voda 1,5l – 0,5€ (supermarket) – 2€ (obchody v letovisku)
  • Balená voda 5l – cca 1€ (27 Kč)
  • Ovocný džus 1l – cca 1€ (27 Kč)
  • Nealko 1,5l (Coca-Cola, Sprite, Fanta) – 1-1,5€ (27 – 40 Kč)
  • Chléb – 1€ (27 Kč)
  • Jablka 1kg – 1,5 – 2€ (40 – 54 Kč)
  • Rajčata 1kg – cca 1 – 1,50€ (27 – 40 Kč)
  • Lahev vína – od 1€ (od 27 Kč) až do cca 20€ (540 Kč)
  • Oběd v restauraci – cca 10€
  • Oběd v rychlém občerstvení – od 4€ (od cca 100 Kč)

Ceny na Kanárských ostrovech
5, 1
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy