Kanárské ostrovy

Časový posun

Jaký je časový posun mezi Kanárskými ostrovy a Českou republikou, v jakém časovém pásmu tedy leží a jaký je tam aktuální čas? Informace o časech včetně mapy časových pásem na Kanárských ostrovech najdete v tomto přehledném článku.
Jak je názorně vidět na mapce viz níže, nachází se všechny Kanárské ostrovy v časovém pásmu jako je Anglie. Jde tedy o nultý poledník a jsou tedy o mínus jednu hodinu oproti času v ČR. Zásadní informací je fakt, že na Kanárských ostrovech se stejně jako ve Španělsku čas posouvá a mění tedy na zimní a letní.

Právě z toho důvodu je časový posun po celý rok konstantní.

Časový posun

  • časový posun v zimě: mínus 1 hodina
  • časový posun v létě: mínus 1 hodina

Aktuální čas

Jaký panuje na Kanárských ostrovech aktuální čas si můžete snadno ověřit zadáním této fráze do googlu či při pohledu na mobilní telefon (tam lze zvolit čas na Kanárech). Informaci o času hlásí vždy palubní personál před přistáním ve Vaší cílové destinaci.

Pozor! I přes regionální příslušnost ke Španělsku mají Kanárské ostrovy odlišný čas. Španělsko totiž leží ve stejném pásmu jako ČR.

Časové pásmo na mapě

Kanárské ostrovy Časová pásma a časový posun

Kanárské ostrovy spadají pod území Španělského království, které se nachází nedaleko západního pobřeží Afriky. Sousedí s Marokem a ostrovy Azory a Madeira. Kanáry jsou vyhlášeny pro své nádherné pláže a přírodní rezervace.

Kde se Kanáry nacházejí?

Kanárské ostrovy se rozléhají přibližně 300 km od severozápadního pobřeží Afriky. Společně s Azorskými a Kapverdskými ostrovy a ostrovem Madeira tvoří takzvanou Makaronesii. Tyto ostrovy patří ke Španělsku a dělí se na dvě samostatné provincie, které nesou název Provinacia de Santa Cruz de Tenerife a Provincia de las Palmas de Gran Canaria.

Letadlem za pár hodin

Jestliže jste zvolili jako cíl své dovolené jeden z Kanárských ostrovů, patrně zvolíte leteckou dopravu. Na ostrovech je časový posun mínus jedna hodina oproti našemu středoevropskému času. A jak výhodně pořídit letenku? Přímé lety jsou nejpohodlnější, ale budete je shánět jen těžko.

Na pravidelných linkách je z Prahy provozuje pouze jedna společnost, kterou je Travel Service. Za tento luxus si však připlatíte, zpáteční letenky vás vyjdou až na 11 tisíc korun. Důvodem je vyprodanost letu cestovními kancelářemi.

Přímé lety na Kanárské ostrovy

Pokud netrváte na přímém letu, pak můžete značně ušetřit. Nejlevnější je kombinace dvou nízkonákladových letů. Častá jsou pak mezipřistání v Londýně či v Miláně. Přímé lety na Kanáry pak nabízí některá německá letiště, například Frankfurt-Hahn či Karlsruhe. Sem se můžete z ČR snadno dostat autem.

Základní informace o ostrovech

Největším a nejlidnatějším ostrovem je Tenerife, následuje Fuerteventura (rozlohou), Gran Canaria je druhým největším ostrovem v počtu obyvatel. Kanáry jsou převážně hornaté, nejvíce ostrovy Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, La Palma a El Hierro. Jak už z popisu vyplývá, pro Kanáry je typická neuvěřitelná rozmanitost. Můžete zde vidět pohoří, písečné duny i bujnou vegetaci. Rostou zde rostliny všech vegetačních pásem.

Turisté sem míří zejména pro stálé počasí, které je pro Kanárské ostrovy charakteristické. Není divu, že se jim nazývá ostrovy věčného jara. To znamená, že po celý rok zde panují velmi podobné teploty. Léta zde nejsou příliš horká, zimy jsou naopak mimořádně teplé.


Časový posun
4.6, 5
Tajné nabídky zájezdů na Kanáry se masivní slevou
Kanárské ostrovy